Üç yıl sürecek olan ortaklık, Siber Güvenlik ve GE Dijital’ın diğer çözümlerini Orta Doğu ve Afrika ve Türkiye’de bir araya getirecek. Anlaşmanın en önemli noktası olan siber güvenlik çözümleri, bölgedeki paydaşların dijital dönüşüm yolculuğunun daha güvenli bir ortamda ilerlemesini sağlayacak.

HPE Orta Doğu ve Afrika Genel Müdürü Johannes Koch ve GE Dijital Orta Doğu, Afrika ve Türkiye Bölgesi Başkanı Ali Saleh

GE ve Hewlett Packard Enterprise Co, GE Dijital’ın dijital endüstriyel çözümlerini Orta Doğu, Afrika ve Türkiye bölgesine getirecek bir stratejik ortaklık anlaşması imzaladı. Bölgede bu ölçek ve kapsamda ilk işbirliği olma özelliğini taşıyan üç yıl süreli anlaşma kapsamında öncelikli olarak operasyonel teknolojilerdeki siber güvenlik çözümlerine yoğunlaşılacak. Önümüzdeki dönemde ise başka dijital çözümler için çalışma potansiyeline de sahip olunacak.

Bu ortaklığın odaklanacağı ilk çözümlerinden biri, GE Dijital’ın sunduğu OpShield çözümü olacak. Uzun yıllara dayalı entegre cihaz testlerine ve yüzlerce endüstriyel tesise yönelik değerlendirmeleri temel alan OpShield çözümü, özellikle kritik altyapıları korumak amacıyla tasarlandı. Siber kaynaklı plansız duruş riskini azaltan bu çözüm, varlıkların siber kaynaklı hasarlardan korunma oranını artırıyor, korunan sağlık bilgilerini (PHI) muhafaza ediyor, siber olaylardan kaynaklanan itibar kaybı ve fikri mülkiyet hırsızlığı riskini azaltıyor, müşterilerin varlıklarını birbirine bağlama ve optimize etmeleri yönünde kendilerine güvenlerini artırıyor.

İşbirliğinin ilk yılında GE Dijital Siber Güvenlik çözümleri, özellikle Körfez, Doğu Akdeniz, Kuzey Afrika, Güney Afrika ve Türkiye olmak üzere MEA & T bölgesinde HPE Kanal İş Ortağı Ağı aracılığıyla sunulacak. HPE ve GE Dijital, bugün bölgede 1.500’ü aşkın iş ortağına sahip bu mevcut ağdan yararlanarak, endüstriyel kontrol ve altyapı ağlarına kritik dijital ve siber güvenlik çözümlerini ulaştıracak. Bu erişimi mümkün kılmak amacıyla, HPE İş Ortağı Hazırlık Programı (Sektörün MEA & T bölgesindeki bir numaralı iş ortağı programı), 340’tan fazla HPE uzmanı ile Kanal İş Ortağı teknik ve satış kaynağı, çözümü HPE depolama ve sunucu altyapısına kurabilmek için GE Dijital çözümleri üzerine eğitim alıp sertifikalanacak.

GE Dijital Orta Doğu, Afrika ve Türkiye Bölgesi Başkanı Ali Saleh, konuyla ilgili olarak: “Bu ortaklık, bölgedeki önemli müşterilerimizin ve iş ortaklarımızın dijital dönüşüm yolculuğuna güvenli bir ortamda başlamasını sağlayacak. HPE, bu ölçek ve kapsamdaki bir ortaklığı yönetecek, güvenli bir dijital ekosistemi destekleyecek ve müşterilerine yenilikçi bir iş modeliyle hızla ulaşabilecek çok güçlü bir programa sahip” dedi.

HPE Orta Doğu ve Afrika Genel Müdürü Johannes Koch ise şunları belirtti: “Orta Doğu, Afrika ve Türkiye bölgesini kapsayan bu anlaşma, GE ile küresel ortaklığımızdan güç alarak, müşterilerimizin ve iş ortaklarımızın Endüstriyel Nesnelerin İnterneti’nden yararlanmalarına ve işletmelerinde dijital dönüşüme öncülük etmelerine imkan tanıyacak. Hem bilgi teknolojileri hem de operasyonel teknoloji ortamlarında güvenlik gerekliliği ve kritik altyapıları koruma ihtiyacı, bunu iş ortaklarımız için ideal bir fırsat haline getiriyor.”