Dassault Systèmes, Çin Havacılık ve Uzay Bilim ve Teknoloji Şirketi ile stratejik işbirliği anlaşması imzaladı. 3DEXPERIENCE platformu “Made in China 2025” için yeniliklerini geliştirmek amacıyla Çin’deki dijital dönüşümü destekleyecek.

Dassault Systèmes Dünya Çapında İş Dönüşüm, Global Saha Operasyonları (Asya-Okyanusya) İdari Başkan Yardımcısı Sylvain Laurent

Dassault Systèmes ve China Havacılık ve Uzay Bilim ve Teknoloji Şirketi (CASC) stratejik bir işbirliği anlaşmasına imza attılar. Dassault Systèmes, Fransa’nın “Geleceğin Endüstrisi” ve Çin’in “Made in China 2025” endüstriyel girişim vizyonları bağlamında Fransa ve Çin’in, teknolojik ve ekonomik işbirliğini güçlendirme çabalarını destekliyor.

CASC, kendi dijital dönüşümünü desteklemek ve Çin endüstrilerinde verimliliği ve yenilikçiliği hızlandırmak için 3DEXPERIENCE platformunu kullanacak. 180.000 çalışanı bulunan CASC, ülkenin uzay araştırma ve ulaşımındaki yenilikçilik becerilerini artırmak ve bunlarla ilgili maliyetleri azaltmak için Çin’in uzay programı yol haritasını yönetiyor.

Buna paralel olarak Dassault Systèmes, havacılık ve uzay, inşaat, gıda, enerji, sağlık ve yüksek teknoloji gibi endüstrilere yayılmış 30 şirketten oluşan yeni Fransa-Çin İş Konseyi’nin kurucu üyesi olduğunu da duyurdu. Konseyin misyonu, Fransız ve Çin şirketleri arasında sinerji yaratmak ve her iki devlete de endüstri, yenilikçilik ve dijitalleştirme konularında tavsiyelerde bulunmak. Diğer kurucu üyeler arasında Airbus, Alibaba, COMAC, Danone Group, Dongfeng Motor Corporation, Huawei, LVMH, Michelin ve Sanofi yer alıyor.

Dassault Systèmes Dünya Çapında İş Dönüşüm, Global Saha Operasyonları (Asya-Okyanusya) İdari Başkan Yardımcısı Sylvain Laurent şunları söyledi: “Fransa ve Çin, endüstriyel bir rönesansın ortaya çıktığı yeni bir dünyada önemli paydaşlardır. Dassault Systèmes’in CASC ile Fransa ve Çin Cumhurbaşkanlarının huzurunda imzalanan iş ortaklığı ve Fransa-Çin İş Konseyi’ne katılımımız, iki ülke arasında endüstriyel ve toplumsal dönüşüm için işbirliğinin geliştirilmesine yardımcı olacak. Sonuç olarak bu kilometre taşları, daha sürdürülebilir bir gelecek hedefiyle yenilikçiliği desteklemek için ortak bir taahhütle başlar.”

Dassault Systèmes 1986 yılından beri Çin’deki varlığını sürdürüyor ve dünyanın en büyük imalat sektörüne ev sahipliği yapan ülkedeki ayak izini güçlendiriyor. Dassault Systèmes, her yıl Şanghay’da düzenlenen “Deneyim Çağında Üretim” etkinliğine ev sahipliği yapmanın yanı sıra, üretimin dijital dönüşümünü ve küçük ve orta ölçekli işletmelerin gelişimini hızlandırmak, 3D beceriler ve sürdürülebilir şehirleri geliştirmek ve 3DEXPERIENCE platformunu kullanarak 12 endüstride sürdürülebilir yenilikler yapmak için 100’den fazla Çinli iş ortağıyla yakın bir işbirliği içinde çalışıyor.