Dell EMC, sunduğu yeniliklerle işletmelerin veri merkezlerini başarıyla modernleştirmesine, otomatikleştirmesine ve dönüştürmesine yönelik stratejileri belirliyor. Teknolojik yenilikler arasında; tamamı flaş depolama, yazılım tanımlı depolama, hiper-yakınsanmış altyapı, hibrit bulut ve veri koruması yer alıyor.

Dell EMC, müşterilerin dijital dönüşüm hedeflerini gerçekleştirmesine yardımcı olmak için her biri önemli rol üstlenen modern veri merkezi inovasyonlarını açıkladı.

Dijital dönüşüm, her endüstriden işletmenin nasıl kurulduğunu ve işletildiğini ve müşterilerle nasıl etkileşim kurduğunu temelden değiştirecek. Benzeri görülmemiş sayıda kullanıcı, uygulama ve veri hacmi, geleneksel altyapıyı terk edecek. Bu yeni dijital dünyada başarılı olmak için şirketlerin BT dönüşümüne ihtiyaçları var. Dell EMC tarafından yapılan yeni duyurular, işletmelerin BT altyapılarını hibrit bulut için temel oluşturacak şekilde modern bir mimari üzerine kurmaları için yardımcı oluyor. Duyurular, şirketlerin Dell EMC’den bulut benzeri bir fiyatlama modeli yoluyla satın almalarını da kolaylaştırıyor. İşletmeler, yalnızca bileşen düzeyinde veya veri merkezi düzeyinde kullandıklarını ödemek suretiyle ortamlarını büyütebilir veya küçültebilir hale geliyor.

Eski altyapıları nedeniyle geride kalmış olan şirketler, BT dönüşüm eğrisinin altında kalıyor. Kuruluşlar dijital dönüşüme yöneldikçe, BT olgunluğu hangi şirketlerin kazanacağı konusunda belirleyici bir faktör haline geliyor. Dell EMC için Enterprise Strategy Group tarafından yapılmış olan (ESG) 2017 BT Dönüşümü Olgunluk Eğrisi adlı yeni çalışma, en az olgunlaşmış şirketlerin yüzde 43’üne kıyasla, “dönüşümü başarıyla tamamlamış” şirketlerin yüzde 85’inin, önümüzdeki beş yılda pazarda rekabet etmek ve başarılı olmak için “çok güçlü” veya “güçlü” bir konumda olduğuna inandığını ortaya koydu. Bununla birlikte, BT dönüşümünde ilerleme kaydetmek; çevikliği, yenilikçiliği ve iyileşmiş iş sonuçlarını da beraberinde getiriyor.